"ŚWIAT KOBIET: bannner

ŚWIAT KOBIET

01-30 KWIETNIA 2021

Wydarzenie towarzyszące wystawie w Galerii33 

Jesteśmy kobietami – to nie ulega wątpliwości. Mamy różne doświadczenia, spostrzeżenia i porównania. Żyjemy w różnych krajach i różnych środowiskach społecznych. Ale jaki jest naprawdę nasz świat? Jak my go postrzegamy? Czy różnice są znaczne czy jednak wcale nie tak bardzo? O odpowiedź na te pytania w formie malarskiej poprosiłam artystki z Węgier, Francji, Litwy, Ukrainy i Polski.

We are all women. We had different experiences, observations and comparisons. We live in different countries and in different social environments. But what is our real world? How do we perceive our environment? Are differences considerable or minor in fact? I have asked the artists to express their feeling related to these questions in the form of paintings. The women-artists come from Hungary, France, Lithuania, Ukraine and Poland.

ORYSZYN

Małe jest piękne

01-31 MARCA 2021

Obiekty 33x33x33 cm

Karla Szyma - Miłość utkana z wyobrażeń

Miłość utkana z wyobrażeń

01-28 LUTEGO 2021

„MIŁOŚĆ: typ relacji międzyludzkich, potrzeba, na którą składa się cały wachlarz zaspokojonych i niezaspokojonych uczuć. Często łączy się z pożądaniem oraz poczuciem silnej więzi. Istnieją różne rodzaje miłości: rodzicielska, romantyczna, miłość do zwierząt itp. Jednak wszystkie mają ze sobą coś wspólnego: sprawiają, że życie wydaje się być pełne koloru a my mamy poczucie bycia szczęśliwym…”

ORYSZYN

Niepowtarzalny 2020

Niepowtarzalny 2020

01-31 STYCZNIA 2021

Dla każdego z nas rok 2020 był NIEPOWTARZALNY.

A jak go postrzegali wrażliwym okiem Artyści?

Targi sztuki i rzemiosła artystycznego. Sztuka polska na świąteczny czas pandemii

Sztuka Polska na świąteczny czas pandemii

15-31 GRUDNIA 2020

Zapraszamy na targi sztuki i rzemiosła artystycznego w odsłonie ŚWIĄTECZNEJ. Tym razem on-line (ale niedługo wrócimy do świata realnego).

Tu możesz kupić niebanalny prezent bezpośrednio od uznanych artystów ze środowiska Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków.

Jest to kontynuacja wydarzenia „Sztuka Polska na czas pandemii”, które odbyło się w galeriach DAP pomiędzy majem a wrześniem 2020 r. i spotkało się z dużym zainteresowaniem artystów i publiczności.

Sztuka polska na czas pandemii

Sztuka Polska na czas pandemii

Nowa sytuacja stworzyła zupełnie nowe możliwości, ale też konieczność przeorganizowania sposobu myślenia. Daje nam szansę na zrobienie czegoś nowego, co byłoby niemożliwe w normalnych warunkach, bo ustalone procedury i stare przyzwyczajenia nie dawały nam takich możliwości. Zatem mamy jedyną okazję na zintegrowanie środowiska, na pokazanie i sprzedanie naszej sztuki bez konieczności przesiewania jej przez sito galerii i kuratorów. Zależność jest prosta: ARTYSTA-ODBIORCA, artysta pokazuje to co ma do sprzedania, a odbiorca kupuje to co mu się spodoba i ma szansę na spotkanie z twórcą, na rozmowę, na opowieść o dziele sztuki, na zadanie pytań.
To nie ma być zwykłe targowisko, tu można się zetknąć ze sztuką tworzoną przez profesjonalnych artystów, którzy robią swoje z potrzeby serca, tu widz jest zaproszony do „naszego miejsca”, do legendarnej siedziby OWZPAP przy ulicy Mazowieckiej 11a. Tu można kupić dzieło sztuki bezpośrednio od artysty, bez marży jakiegokolwiek pośrednika.
To mogą być naprawdę twórcze spotkania.
Kuratorem wydarzenia jest prezes OWZPAP Bożenna Leszczyńska.